Brzytwa do golenia - Dlaczego warto, jak wybrać i porównanie z maszynką. Przewodnik dla początkujących

Brzytwa do golenia - Dlaczego warto, jak wybrać i porównanie z maszynką. Przewodnik dla początkujących
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski30 czerwca 2023 | 6 min

Choć brzytwa do golenia ma już swoje lata, nadal jest to powszechnie wykorzystywane narzędzie fryzjerskie. Znajdziesz u nas wysokiej jakości brzytwy i ostrza do golenia z wytrzymałej stali, które przeniosą strzyżenie zarostu na nowy poziom!

Brzytwa do golenia

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości brzytwy do golenia, które sprawdzą się zarówno do domowego użytku, jak i profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dostarczamy akcesoria wyłącznie z trwałych materiałów, w różnych wzorach i kolorach.

Znajdziesz tu m.in.:

  • brzytwy ze stali węglowej lub nierdzewnej;
  • ręczne maszynki do golenia;
  • ostrza do brzytwy;
  • noże chińskie;
  • brzytwy do golenia – zestawy;
  • pasy do ostrzenia brzytwy.

Zapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie na wysokiej jakości, tanie brzytwy do golenia oraz inne akcesoria fryzjerskie!

Dlaczego warto mieć brzytwę do golenia?

Jak uzyskać efekty jak najbardziej zbliżone do golenia fryzjerskiego bez konieczności pójścia do barbera? Oczywiście dzięki brzytwie do golenia! Pojedyncza, ostra krawędź prostej brzytwy zapewnia maksymalny kontakt ze skórą, zapewniając najdokładniejsze i najgładsze golenie.

  • Świetna dla Twojej skóry. Maszynki na ostrza do golenia ścinają włosy pod skórą, co jest główną przyczyną wrastania włosków i przesuszania się. Klasyczna brzytwa przecina powierzchnię skóry, eliminując podrażnienia, których możesz doświadczać goląc się zwykłą ręczną maszynką.
  • Ciesz się rytuałem. Golenie brzytwą to przyjemny proces. Nauczenie się tej techniki zajmuje trochę czasu, ale kiedy już to opanujesz, z niecierpliwością będziesz oczekiwał kolejnego golenia.
  • Tradycja. Mężczyźni golili się brzytwą od wielu lat. Te narzędzia przetrwają wiele pokoleń i mogą stać się rodzinną pamiątką. Utrzymanie brzytwy nie jest przykrym obowiązkiem – to część rytuału.

Jak wybrać swoją pierwszą brzytwę?

Czy tania brzytwa do golenia to dobry pomysł? To zależy. Nie każde wysokiej jakości akcesorium tego typu musi być drogie. U nas znajdziesz wiele brzytw w bardzo przystępnych cenach, które mogą służyć Ci nawet przez wiele lat. Jednak czy wiesz, którą z nich wybrać?

Tradycyjna brzytwa do golenia z wymiennymi ostrzami (lub bez) musi spełnić kilka zadań. Powinna być dobrze wyważona, abyś się nie skaleczył, zapewnić gładkie golenie i ostrze do brzytwy, które nie stępi się po miesiącu. Przede wszystkim jednak musi sprawić, byś po każdym goleniu wyglądał jak James Bond – a to wszystko za rozsądną cenę.

Jednak nie kupuj brzytwy w niesprawdzonych miejscach: takie narzędzie może wysłać Cię prosto na pogotowie. Lepiej postaw na zaufany sklep barberski taki jak efryzura.pl

Najlepsze brzytwy do golenia powinny spełniać wszystkie powyższe wymagania. Jednak czy nie wydaje Ci się, że możesz przez cały dzień oglądać różne produkty internecie, a pomimo szczegółowych opisów produktów, nigdy nie wiesz, czy podejmujesz właściwą decyzję?

Brzytwa do golenia z wymiennymi ostrzami to ostre narzędzie, które trzeba wybierać ostrożnie. Gdy już wiesz, jak rozpoznać wysokiej jakości akcesorium, możesz przejrzeć sugestie i zdecydować, który z modeli z naszego sklepu najlepiej spełni Twoje potrzeby.

W naszym sklepie jest wiele różnych rodzajów ostrzy do golenia. Jesteśmy tutaj, by pomóc Ci przejść od prostych brzytw dla początkujących aż do narzędzi dla profesjonalnych barberów. Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, znajdziesz na naszej stronie!

Maszynka czy brzytwa do golenia – co wybrać?

Jedno jest pewne: ręczne ostrza do golenia to najlepsza metoda dbania o zarost. To właśnie one przy odrobinie przygotowania i praktyki zapewnią Ci najdokładniejsze golenie oraz najbardziej gładką skórę. Jednak co jest lepsze – brzytwa do golenia czy klasyczna maszynka na żyletki? To zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby i wymagania.

Przede wszystkim upewnij się, że odpowiednio przygotowałeś się do tego procesu. Przeciągnięcie maszynką lub brzytwą do golenia po suchej skórze może być bolesnym doświadczeniem. Najpierw przygotuj skórę: użyj kremu lub innego kosmetyku do golenia, a następnie nałóż piankę za pomocą pędzla.

Najważniejszą różnicą między a maszynkami a brzytwami do golenia (z wymiennymi ostrzami lub bez) jest wysiłek, jakiego wymagają. Maszynki wygrywają z łatwością w kwestii wygody i czasu: kąt jest łatwy do ustawienia, szybko nauczysz się z nich korzystać, nie wymagają konserwacji, a gdy ostrze się stępi, po prostu wymieniasz je na nowe! Jeśli Twoim priorytetem jest wydajność, trzymaj się maszynki do golenia.

Brzytwa ma jednak inne zalety – jest nie tylko dokładna i precyzyjna, ale też ma w sobie wiele klasy. Przycinanie zarostu brzytwą do golenia to sztuka, którą należy się delektować i nieustannie udoskonalać. Atrakcją dla wielu jest to, że proces golenia trwa tu znacznie dłużej niż w przypadku maszynki – dzięki temu może on być swego rodzaju medytacją i chwilą tylko dla siebie.

Przed każdym przycinaniem brody musisz przeciągnąć ostrze do brzytwy po pasie. Nie spiesz się z zakrzywionymi obszarami i zwracaj szczególną uwagę na kąt krawędzi na twarzy. Miłośnicy brzytwy czerpią wielką radość z wyczuwania każdego guzka i krzywizny na swojej twarzy, każdej zmiany kierunku włosów na brodzie.

Nie ma dokładniejszego narzędzia do przycinania brody niż ultraprecyzyjna brzytwa do golenia. Tylko ona potrafi z laserową precyzją usuwać pojedyncze włoski z krawędzi wąsów, aż zarost osiągnie idealny stan.

Jeśli ten żmudny proces brzmi dla Ciebie okropnie, zdecyduj się na maszynkę. Z brzytwą nigdy nie można się spieszyć, bo to skończy się źle. Jeśli więc jesteś spóźniony do pracy i na golenie zostało Ci około trzech minut, zdecydowanie lepiej wybrać prostą maszynkę z ostrzem do golenia. 

Brzytwa do golenia – stal nierdzewna czy węglowa?

Ostrze do brzytwy spełnia kluczową funkcję przy goleniu na mokro. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał, a najwyższej jakości ostrza wykonane są ze stali węglowej i nierdzewnej. Która z nich jest lepsza?

Brzytwa do golenia ma regularny kontakt z wodą, przez co może rdzewieć, jeśli nie zwrócisz uwagi na jej wysuszenie po użyciu. Ostrze ze stali nierdzewnej jest znacznie łatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ nie rdzewieje tak szybko, jak inne stopy stali. Zawiera ona chrom, nikiel, molibden i inne dodatkowe metale, które reagują z tlenem z wody i powietrza tworząc specjalną powłokę zapobiegającą rdzewieniu ostrza.

Ostrze do brzytwy ze stali węglowej nie zawiera chromu, niklu i molibdenu. Wykonane jest z czystej stali, przez co może o wiele szybciej rdzewieć. Jeśli zapomnisz osuszyć je po goleniu, może się to stać nawet w ciągu kilku godzin. Nie oznacza to, że brzytwa do golenia jest już do wyrzucenia, ale będziesz musiał ją wypolerować przed następnym użyciem. 

Potrzebujesz wysokiej jakości brzytwy do golenia lub maszynki? Sprawdź nasz asortyment i złóż zamówienie na wybrane przez siebie produkty. Zaufało nam już wielu – zarówno profesjonalni fryzjerzy, jak i amatorzy golenia w zaciszu własnego domu. Dołącz do nich, a z pewnością nie będziesz zawiedziony!

5 Podobnych Artykułów

  1. Kartacz czy szczotka do brody: Jak wybrać, używać i pielęgnować narzędzia do stylizacji brody?
  2. Fryzura surfera: Jak uzyskać plażowy look bez wyjazdu?
  3. Diamentowa twarz: Jakie fryzury podkreślą jej kształt?
  4. Jak tonować włosy? 5 trików dla idealnego efektu
  5. Wyposażenie salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu lokalu?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski

Jestem Gabriel i pasja do tworzenia wyjątkowych fryzur oraz dbałości o wygląd towarzyszy mi od wielu lat. Na tej stronie znajdziecie inspiracje dotyczące top fryzur, porady dotyczące pielęgnacji włosów i brody, a także recenzje narzędzi barberskich i kosmetyków do stylizacji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły