Głowy treningowe dla fryzjerów i barbers - Jak wybrać, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć?

Głowy treningowe dla fryzjerów i barbers - Jak wybrać, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć?
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski03.07.2023 | 5 min.

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem na początku swojej kariery, czy uznanym fryzjerem, głowy do ćwiczeń barberskich zapewnią Ci stałą możliwość rozwoju. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości manekiny, które pozwolą Ci skutecznie szlifować swoje umiejętności. Zapoznaj się z ofertą sklepu efryzura.pl!

Profesjonalne głowy do ćwiczeń fryzjerskich

Szukasz wysokiej jakości głów treningowych fryzjerskich, by poszerzać swoje umiejętności stylistyczne? Teraz znajdziesz je bez wysiłku w efryzura.pl! Mamy duży wybór profesjonalnych głów do ćwiczeń barberskich dla salonów i osób prywatnych. Wszystkie nasze manekiny mają włosy zbliżone do ludzkich, dzięki czemu są idealne do ćwiczenia strzyżenia, koloryzacji i stylizacji.

Sklep efryzura.pl oferuje szeroką gamę damskich i męskich manekinów. Nasze głowy treningowe fryzjerskie są szeroko stosowane w sklepach, salonach, centrach handlowych, i innych placówkach, w których liczy się jakość. Każda głowa treningowa barberska z naszego sklepu może być używana przez praktykantów fryzjerskich, stylistów fryzur, kosmetologów, zakłady fryzjerskie, salony fryzjerskie oraz studentów szkół kosmetologicznych.

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Głowy treningowe fryzjerskie – dlaczego warto mieć?

Dopiero uczysz się fryzjerskiego zawodu, czy masz już wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu salonu? Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy stylista powinien nieustannie dążyć do doskonalenia i szlifowania swoich umiejętności.

Głowa do ćwiczeń barberskich pomoże Ci eksperymentować z różnymi stylizacjami bez konieczności używania prawdziwej osoby jako obiektu testowego. Bez względu na poziom umiejętności, efryzura.pl ma wysokiej jakości głowy do ćwiczeń fryzjerskie, dzięki którym trening będzie prawdziwą przyjemnością.

Styliści mogą używać manekinów treningowych efryzura.pl do trwałej ondulacji, strzyżenia, kształtowania i układania włosów.

Chcesz, by głowa do ćwiczeń fryzjerskich trafiła do szkoły lub sklepu detalicznego? Jeśli tak, ważne jest, aby wiedzieć, co dokładnie się kupuje. Konkretny typ manekina może mieć wpływ na to, co możesz, a czego nie możesz na nim zrobić. Właśnie dlatego warto określić własne kryteria, dzięki którym podejmiesz świadomą decyzję.

Jak wybrać profesjonalne głowy treningowe fryzjerskie?

Głowy treningowe dla fryzjerów i barbers - Jak wybrać, czym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć?
 

Głowy treningowe barberskie są coraz częściej wybieranymi akcesoriami fryzjerskimi. Sprawia to, że na rynku pojawiła się szeroka gama tego typu produktów. Jak wybrać odpowiedni model? Kupuj głowy treningowe fryzjerskie, które odzwierciedlają różne płcie czy grupy wiekowe.

Głowa do ćwiczeń barberskich może także różnić się samym typem fryzury. Długie włosy, krótkie, kręcone, a nawet afro – przy tak szerokim wyborze znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! Ma to pomóc przyszłym fryzjerom w nauce pracy z różnymi rodzajami włosów. W związku z tym pomyśl, czego oczekujesz i jakie są Twoje potrzeby, zanim zdecydujesz się na jedną z naszych głów treningowych barberskich.

Głowy treningowe fryzjerskie są również podzielone na kategorie według materiałów, które zostały użyte do ich wykonania. Chodzi tu przede wszystkim o same włosy, które mogą pochodzić od ludzi, zwierząt lub być w 100% syntetyczne.

Głowa do ćwiczeń barberskich – naturalna czy syntetyczna?

Głowa treningowa barberska z naturalnymi ludzkimi włosami zawsze będzie dobrym wyborem – szczególnie jeśli włosy nie zostały w żaden sposób przetworzone. Szczególnie przydadzą się tym, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności farbowania włosów. Głowa treningowa fryzjerska z „naturalną” fryzurą najlepiej odda to, jak dana farba zachowa się na prawdziwych włosach.

Głowy do ćwiczeń fryzjerskich z naturalnymi włosami są jednak bardzo drogie. Na szczęście nie jest to konieczność! W naszym sklepie znajdziesz głowy treningowe barberskie z syntetycznych materiałów, które do złudzenia przypominają ludzkie włosy – i to za ułamek ceny!

Jakie powinny być włosy na głowie treningowej fryzjerskiej?

Prawie wszystkie głowy do ćwiczeń barberskich mają włosy podzielone na warstwy. „Warstwowa” fryzura oznacza po prostu, że krótsze włosy są zmieszane z dłuższymi.

Jeśli głowa do ćwiczeń fryzjerskich jest wykonana z przeszczepów włosów o tej samej długości wokół głowy, powstaną niejednolite warstwy wokół całej głowy. Z tego względu zazwyczaj produkuje się manekiny z dłuższymi włosami na górze i krótszymi z tyłu oraz na karku.

Daje to bardziej naturalny efekt nakładania warstw. Jeśli znajdziesz głowę treningową barberską opisaną jako „jednej długości”, oznacza to, że nie ma warstw, co może być niewygodne i nienaturalne.

A co z gęstością? Jeśli zajmujesz się głównie strzyżeniem krótkich włosów, głowa treningowa fryzjerska o gęstych włosach nie jest Ci potrzebna. Gdy jednak przejdziesz do bardziej zaawansowanych stylizacji, może ona stać się ważna.

Jakie stojaki na głowy do ćwiczeń barberskich wybrać?

Wszystkie głowy treningowe fryzjerskie mają u podstawy otwór, dzięki któremu można zamontować je na stojaku. Są ich dwa rodzaje zaciski stołowe i statywy podłogowe.

Te pierwsze są niedrogie i dostępne w różnych materiałach i długościach. Rozmiar powinien zależeć przede wszystkim od tego, jak długie włosy ma Twoja głowa treningowa barberska. Im są one dłuższe i im dalej do ziemi lub powierzchni, tym dłuższy powinien być stojak.

Niektóre zaciski są dostarczane z przedłużaczami, dzięki czemu możesz regulować długość we własnym zakresie. Pozostałe opierają się na innych rozwiązaniach pozwalających regulować długość.

Każdy stojak powinien być regulowany – dzięki czemu będziesz mógł pochylić głowę do ćwiczeń fryzjerskich w dowolnym kierunku i uzyskać łatwy dostęp do włosów.

Statywy podłogowe są zdecydowanie wygodniejsze, zwłaszcza w klasie lub na targach. Dzięki nim Twoja głowa treningowa fryzjerska może znaleźć się praktycznie w dowolnym miejscu.

Statywy na głowy treningowe barberskie dzielą się na dwa główne typy, z których jeden ma małe nogi u podstawy i słupek, który można regulować. Drugi rodzaj charakteryzuje się nogami, które rozciągają się od góry do podłogi. W takim przypadku każda noga może być regulowana osobno.

Który stojak jest lepszy?

Zaletą pierwszego typu jest to, że zajmuje mniej miejsca. Może to być dobre rozwiązanie, jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią. Drugi potrzebuje znacznie więcej przestrzeni, ale dzięki szerokiemu rozstawowi nóg jest o wiele stabilniejszy.

Oba stojaki na głowy do ćwiczeń fryzjerskich są dość solidne i trwałe. Zazwyczaj wykonane są one albo ze stopów aluminium, albo ze stali lekkiej. Statywy są również dostarczane ze specjalnymi torbami do przenoszenia.

Warto pamiętać, że niektóre statywy są wykonane ze zmodyfikowanych statywów do aparatów. Są atrakcyjne ze względu na niższą cenę, ale są zbyt lekkie, aby spełniały swoje zadanie. Często produkuje z kilku plastikowych części, które nie są w stanie utrzymać głowy do ćwiczeń barberskich.

Interesuje Cię nowa głowa treningowa fryzjerska do Twojego salonu? Rozejrzyj się po naszym asortymencie i wybierz tę, która przypadnie Ci do gustu!

5 Podobnych Artykułów

  1. Grzebień do brody: jak wybrać, używać i porównanie z innymi narzędziami do stylizacji brody - pełny przewodnik dla brodacza
  2. Wyposażenie salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu lokalu?
  3. Jak wzmocnić i pobudzić porost brody? Kosmetyki i metody stymulacji
  4. Jak modelować brodę w zależności od kształtu twarzy klienta?
  5. Lakier do włosów dla mężczyzn – jaki wybrać i jak go stosować?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski

Jestem Gabriel i pasja do tworzenia wyjątkowych fryzur oraz dbałości o wygląd towarzyszy mi od wielu lat. Na tej stronie znajdziecie inspiracje dotyczące top fryzur, porady dotyczące pielęgnacji włosów i brody, a także recenzje narzędzi barberskich i kosmetyków do stylizacji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły