Pielęgnacja i dbanie o brodę: Praktyczne wskazówki dotyczące używania szczotki do brody

Pielęgnacja i dbanie o brodę: Praktyczne wskazówki dotyczące używania szczotki do brody
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski03.07.2023 | 3 min.

Pielęgnacja brody

Samo zapuszczenie zarostu nie gwarantuje estetycznego i atrakcyjnego wyglądu. By imponować znajomym i przeglądać się w lustrze z satysfakcją, nie możemy zapomnieć o istotnej kwestii, jaką jest pielęgnacja brody. By nasz zarost zawsze wyglądał dobrze, należy stale o niego dbać. Przydatne będą tu różne akcesoria i specyfiki, jak na przykład nawilżające olejki do brody. Równie istotne jest regularne przycinanie, a czasem nawet czesanie zarostu. Wszystko zależy od rozmiarów i długości naszej brody. Krótki zarost wymaga z reguły rzadszych i mniej skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Dbanie o zarost.

Dbanie o zarost

Narzędzia do brody są bardzo różnorodne i nie zawsze łatwo wybrać, co konkretnie jest nam potrzebne. Regularne golenie to ważny element pielęgnacji zarostu. Za pomocą nożyczek możesz przyciąć brodę i wąsy, a także pozbyć się rozdwojonych końcówek. Utrzymanie zarostu w czystości umożliwia stosowanie specjalnego mydła do brody. Czesać go można zwykłym grzebieniem, jednak proces ten przebiega dużo łatwiej i przyjemniej w momencie, gdy w nasze posiadanie wejdzie szczotka do brody.
Pielęgnacja brody polega nie tylko na tym, aby była ona czysta i nawilżona. Czasami zarost może rosnąć w dziwny sposób, w różnych nieprzewidzianych kierunkach. Właśnie w takich sytuacjach możesz wykorzystać nasze pomocne narzędzia do brody służące do przycinania lub czesania zarostu, aby wyglądał dokładnie tak, jak chcesz. Niezbędnym narzędziem, które należy mieć przy sobie lub w pobliżu, jest grzebień lub szczotka do brody.

Szczotka do brody – jak jej używać?

Pielęgnacja i dbanie o brodę: Praktyczne wskazówki dotyczące używania szczotki do brody
 

Naprawdę nie musisz używać szczotki do zarostu więcej niż raz dziennie. Najlepszy czas na szczotkowanie brody to poranna toaleta lub moment, w którym bierzemy prysznic. Gdy włosy są mokre, szczotka do brody radzi sobie z nimi znacznie lepiej.
Codzienne szczotkowanie usuwa wszystkie zabrudzenia, takie jak martwe komórki skóry osadzone na brodzie poprzedniego dnia. Czeszące narzędzia do brody działają w podobny sposób. Tak, jak w przypadku grzebienia, zaczynamy od szczotkowania od wewnątrz na zewnątrz. Jeśli jednak mamy krótszą brodę, wystarczy po prostu czesać ją prosto i przyzwyczajać włosy do rośnięcia w pożądanym kierunku. Szczotka do brody może służyć również do modelowania wąsów lub dbanie o zarost.

Zachowaj ostrożność podczas używania szczotki na krótkiej brodzie, ponieważ możesz podrażnić skórę. Jeśli zapuszczasz zarost dopiero od kilku tygodni, szczotkuj go rzadziej, dopóki broda nie urośnie do odpowiednich rozmiarów.
Szczotkowanie działa jak naturalny zabieg, by jednak jeszcze bardziej poprawić jego efekty, warto stosować odpowiednie oleje do brody. Codzienne szczotkowanie pomaga nie tylko zmiękczyć zarost, ale także wpływa na wzrost jego objętości. Warto jednak zachować umiar - zbyt często lub nieostrożne szczotkowanie może powodować rozdwajanie końcówek, niszcząc zarost, nad którym tak ciężko pracowałeś.
Część stylistów uważa, że od czasu do czasu powinno się przeprowadzać 

5 Podobnych Artykułów

  1. Grzebień do brody: jak wybrać, używać i porównanie z innymi narzędziami do stylizacji brody - pełny przewodnik dla brodacza
  2. Wyposażenie salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu lokalu?
  3. Jak wzmocnić i pobudzić porost brody? Kosmetyki i metody stymulacji
  4. Jak modelować brodę w zależności od kształtu twarzy klienta?
  5. Lakier do włosów dla mężczyzn – jaki wybrać i jak go stosować?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Gabriel Laskowski
Gabriel Laskowski

Jestem Gabriel i pasja do tworzenia wyjątkowych fryzur oraz dbałości o wygląd towarzyszy mi od wielu lat. Na tej stronie znajdziecie inspiracje dotyczące top fryzur, porady dotyczące pielęgnacji włosów i brody, a także recenzje narzędzi barberskich i kosmetyków do stylizacji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły