fbpx
ZAWSZE DARMOWA WYSYŁKA
PolishEnglishFrenchGermanItalianSpanish
ZAWSZE DARMOWA WYSYŁKA

Żyletki do golenia

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Żyletki

Potrzebne Ci wysokiej jakości żyletki do golenia? W sklepie efryzura.pl znajdziesz ostrza do noża chińskiego i żyletki do maszynki z wysokiej jakości materiałów. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkty odpowiednie do swoich potrzeb!

Żyletki do golenia – jakie wybrać?

Golenie na mokro ma wiele zalet – przede wszystkim zapewnia dokładność i precyzję, o którą trudno w przypadku elektrycznych maszynek. Jeśli jednak dopiero niedawno przerzuciłeś się na tradycyjne żyletki do golenia, prawdopodobnie musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, o które wcześniej nie musiałeś się martwić. Jedną z nich jest marka żyletki, której używasz w swojej maszynce do golenia.

 

Żyletki do maszynki, których używasz, odpowiadają za to, jak skuteczne będzie golenie. Oczywiście wszystkie ostrza dostępne w sklepie efryzura.pl bez problemu poradzą sobie ze strzyżeniem włosów. Jednak produkty każdej marki wytwarzane są w inny sposób i przy użyciu różnych materiałów, dzięki czemu idealnie nadają się do określonych rodzajów skóry i grubości włosów. 

 

Dobra żyletka do brzytwy lub maszynki dopasuje się do typu skóry twarzy i obfitości zarostu, co czasem wymaga metody prób i błędów. Zapoznaj się z ofertą sklepu efryzura.pl – znajdziesz tu różnorodne typy żyletek, które świetnie sprawdzą się w przypadku każdej skóry i zarostu!

 

Żyletki do maszynki – czym się od siebie różnią?

Sposób, w jaki produkowane są żyletki fryzjerskie, nadaje im unikalnego charakteru. Jednak jest kilka obszarów, w których żyletki do golenia wyraźnie się od siebie różnią i warto zwrócić na nie uwagę.

 

Ostrość

Oczywiście wszystkie żyletki do maszynki są bardzo ostre, jednak niektóre są ostrzejsze niż inne i dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Część popularnych modeli żyletek barberskich to dość tępe ostrza, podczas gdy inne poradzą sobie nawet z najgrubszym zarostem.

 

Co ważne, nie zawsze potrzebujesz najostrzejszej żyletki, by efektywnie się golić. Jeśli Twój zarost nie jest zbyt gęsty, mogą wystarczyć Ci żyletki do golenia o przeciętnej ostrości.

 

Dlaczego miałbyś chcieć stosunkowo tępe ostrze, skoro z pewnością najostrzejsza żyletka fryzjerska dobrze wykona swoją robotę? Wiele zależy od Twojej skóry – im ostrzejsza żyletka, tym większe ryzyko podrażnienia i skaleczeń. Potrzebujesz ostrza, które bez wysiłku i bezboleśnie usunie zarost. W związku z tym mniej ostre żyletki do maszynki są dobre dla osób z drobniejszymi włosami, ale także dla tych o wrażliwszej skórze.

 

Powłoka

Niektórzy producenci dodają specjalną powłokę na żyletkę do brzytwy. Zapewnia to sprawne golenie i ułatwia przesuwanie się ostrza po skórze. Niektóre żyletki barberskie w naszym sklepie wyposażone są w syntetyczną powłokę polimerową, która dodatkowo zapobiega skaleczeniom i podrażnieniom. Szczególnie docenią to osoby o wrażliwszej skórze twarzy.

 

Na podstawie powyższych informacji możesz pomyśleć, że stosunkowo łatwo jest określić rodzaj żyletki do golenia, jakiej potrzebujesz. Twój zarost nie jest zbyt gęsty? Wystarczy ostrze o średniej ostrości. W przypadku gęstszej brody przyda się naprawdę ostra żyletka do brzytwy.

 

Jednak nie jest to takie proste, gdy weźmiesz pod uwagę typ skóry. Co, jeśli masz bardzo gęste włosy, ale niesamowicie wrażliwą skórę? Używanie bardzo ostrej żyletki fryzjerskiej z pewnością zapewniłoby szybkie golenie, ale prawdopodobnie kosztem dużego bólu. Dlatego też warto eksperymentować z różnymi ostrzami.

 

Jeżeli masz problem z nadwrażliwą skórą twarzy, zdecyduj się na ostrze ze specjalną powłoką.

 

Jak znaleźć odpowiednie żyletki barberskie?

Musisz wielokrotnie golić ten sam obszar, bo włosy nie przycinają się równomiernie?  Żyletka do brzytwy nieprzyjemnie szarpie włosy, zamiast je gładko golić? Prawdopodobnie potrzebujesz ostrzejszej żyletki do golenia.

 

Z drugiej strony: jeśli stwierdzisz, że już po dwukrotnym lub trzykrotnym przejechaniu maszynką masz pokaleczoną lub podrażnioną skórę, prawdopodobnie żyletki fryzjerskie są zbyt ostre.

 

Żyletki fryzjerskie – jak długo wytrzymają?

Nie ma jednej zasady co do trwałości żyletek barberskich – może to wyglądać inaczej w przypadku każdej marki. Na ogół pojedyncza żyletka wytrzyma od 3 do 7 goleń. Możesz oczekiwać, że jeśli masz grubszą brodę, ostrza będą pracowały ciężej, przez co żyletka do golenia szybciej się stępi.

 

Wiele zależy też od tego, jak oszczędny chcesz być. Wielu właścicieli żyletek do maszynek wymienia ostrza co 3 dni, bo nie chce ryzykować niedokładnego golenia. Inni czekają z wymianą, aż poczują charakterystyczne oznaki zużytego ostrza.

 

Możesz stwierdzić, kiedy żyletki fryzjerskie się zużyją – wówczas przestaną golić gładko, co odczujesz jako nieprzyjemne szarpnięcie na twarzy. Stępione żyletki do brzytwy mają też tendencję do nierównego cięcia. W związku z tym będziesz musiał kilkukrotnie przejeżdżać ostrzem po tych samych obszarach, co zwiększa ryzyko skaleczenia lub podrażnienia.

 

Najskuteczniejszym sposobem na poznanie tego, czy żyletka do golenia nadaje się do wymiany, jest doświadczenie. Po każdym goleniu będziesz w stanie stwierdzić, czy ostrze nadal pracuje tak, jak powinno. Jeśli nie, od razu poczujesz, że golenie nie przebiegło tak gładko, jak zwykle. Od tego momentu będziesz, ile goleń możesz bezpiecznie wykonać tą konkretną żyletką do maszynki, zanim będzie trzeba ją wymienić.

Żyletki do brzytwy – jak przechowywać?

Wiele osób po zakończeniu golenia zanurza żyletkę do brzytwy w roztworze alkoholu, aby wysterylizować ostrze do następnego użycia. W domowych warunkach jest to niepotrzebny krok, prawdopodobnie podpatrzony u profesjonalnych fryzjerów.

 

Barberzy czyszczą żyletkę do golenia i rękojeść po każdym użyciu, aby upewnić się, że nie przenoszą infekcji i bakterii z klienta na klienta.  Jeżeli swojej żyletki do maszynki używasz tylko Ty, nie musisz za każdym razem dezynfekować swoich narzędzi. Wystarczy ją delikatnie opłukać i strzepnąć pozostałości włosów, aby pozbyć się nadmiaru wody i pozostawić na otwartej przestrzeni do całkowitego wyschnięcia.

 

Całkowicie dopuszczalne jest też pozostawienie żyletki do golenia w maszynce – pojedyncze ostrza i tak mają stosunkowo krótką żywotność. Jeśli jednak planujesz nie golić się przez jakiś czas lub zamierzasz używać innej maszynki do golenia, zaleca się wyjęcie żyletki fryzjerskiej z główki maszynki, z której nie korzystasz. W ten sposób zapobiegniesz korozji i uszkodzeniu Twojego ostrza.

 

Ostrza do noża chińskiego

Noże chińskie to nowoczesna odmiana brzytwy do golenia, która gości w wielu salonach fryzjerskich. W przeciwieństwie do swojego klasycznego odpowiednika wyróżnia się ona sztywną konstrukcją. Ostrze do noża chińskiego jest na stałe zamontowane do rękojeści i nie ma tam miejsca na żaden ruch. Pod tym względem noże chińskie w pewnym stopniu przypominają nożyczki.

 

Wysokiej jakości ostrza do noża chińskiego zapewniają komfortowe golenie i minimalizują ryzyko podrażnień czy skaleczeń.

 

Szukasz żyletek, które będą nie tylko wytrzymałe, ale także odporne na korozję? Zapoznaj się z asortymentem sklepu efryzura.pl i zamów zestaw żyletek do golenia odpowiednich do swoich potrzeb!

ODBIERZ RABAT 10%
Zostaw nam swój adres e-mail i otrzymaj kupon rabatowy 10% na wszystkie produkty

BARBER SHOP © 2020
DESIGNED BY CLICKDESIGN
NAJNOWSZE WPISY
closetruckenvelopeusercartphonemenu-circlecheckmark-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram